202 "Захист і карантин рослин" (магістри)

Спеціальність 202 "Захист і карантин рослин"

Галузь знань   20 "Аграрні науки та продовольство"

Магістр зі спеціальності "Захист і карантин рослин"

Освітній рівень: другий (магістерський)

Кваліфікація Магістр з "Захисту і карантину рослин" передбачає здатність розв’язувати комплексні проблеми в галузі професійної, у тому числі дослідницько-інноваційної діяльності, що передбачає глибоке переосмислення наявних та створення нових цілісних знань та професійної підготовки в захисті і карантині рослин.

Освітня програма підготовки магістрів розрахована на 1,5 роки навчання і передбачає опанування нормативними і вибірковими навчальними дисциплінами  соціально-гуманітарної, фундаментальної, природничо-наукової та загальноекономічної  підготовки і професійної та практичної підготовки  в обсязі 90 кредитів ЄКТС.

Магістр з захисту і карантину рослин підготовлений як для продовження навчання і здобуття третього (освітньо-наукового) рівня і до практичної діяльності, що вимагає передусім теоретичних агрономічних знань, організаційних і практичних навичок захисту сільськогосподарських рослин.

Фахова компетентністьМагістр з "Захисту і карантину рослин" передбачає:

• застосовувати методики щодо визначення та ідентифікації шкідливих організмів, проводити науково-обґрунтовану фітосанітарну діагностику хвороб рослин, комах, кліщів, нематод, гризунів та бур'янів за механізмами контролю шкідливих організмів в агробіоценозах і управління ними на видовому і популяційному рівнях;
  • розробляти дієві наукові моделі та технологічні схеми визначення об'єктів регулювання з метою забезпечення дотримання фітосанітарних заходів у імпортно-експортній продукції і новітніх системах ведення рослинництва;
  • виявляти закономірності розвитку та розповсюдження комплексу шкідливих організмів і розробляти науково-обґрунтовані захисні заходи від поширених та карантинних шкідливих організмів;
  • розробляти математичні моделі сезонної і багаторічної динаміки чисельності регульованих шкідливих організмів та раціонально застосовувати наукові методи ліквідації шкідливих організмів поширених в Україні, ЄС та інших країнах світу;
  • здійснювати систематизацію чисельності регульованих шкідливих організмів за матеріалами наукових установ, а також електронних геоінформаційних служб країн світу;
  • проводити дослідження циркуляції шкідливих організмів із впровадженням методології управління ними на видовому і популяційному рівнях в агробіоценозах;
  • прогнозувати розвиток, розмноження і поширення ентомофагів та інших корисних організмів в природоохоронних технологіях і системах органічного виробництва;
  • розробляти науково-обґрунтовані комплексні заходи із захисту і карантину рослин для підприємств, установ, організацій усіх форм власності, діяльність яких пов'язана з користуванням землею, водними об'єктами, вирощуванням рослин сільськогосподарського та іншого призначення, переробкою, зберіганням, реалізацією і використанням продукції, здійснювати екологічно безпечну логістику в захисті і карантині рослин.

Освітньо-професійна підготовка Магістра з "Захисту і карантину рослин" формує уміння та здатності для реалізації науково-дослідницьких і проектних, виконавських, консультативних, агрономічних і комунікативних виробничих функцій.

Магістр з "Захисту і карантину рослин" підготовлений до здійснення таких видів діяльності, що відповідають Державному класифікатору видів економічної діяльності: вирощування однорічних і дворічних культур (зернових, бобових і насіння олійних); вирощування рису, тютюну, прядивних, пряних, ароматичних і лікарських культур, вирощування квітів вирощування зрізаних квітів і квітів у бутонах вирощування насіння квітів, вирощування овочів і баштанних культур, коренеплодів і бульбоплодів, вирощування винограду, вирощування тропічних і субтропічних фруктів, вирощування цитрусових, вирощування зерняткових і кісточкових культур, вирощування ягід, горіхів, інших плодових дерев і чагарників, вирощування культур для виробництва напоїв,  вирощування пряних, ароматичних і лікарських рослин, вирощування інших багаторічних культур, відтворення рослин, змішане сільське господарство, допоміжна діяльність у рослинництві, оброблення насіння для відтворення.

Магістр зі спеціальності 202 "Захист і карантин рослин" може виконувати таку роботу та обіймати такі посади, що відповідають Національному класифікатору України: Класифікатор професій ДК 003:2010: дослідника із захисту рослин;  наукового співробітника (агрономія, водне господарство, зооінженерія, лісівництво, меліорація та природно-заповідна справа), інспектора і захисту рослин; агронома з захисту рослин.

Магістр зі спеціальності 202 "Захист і карантин рослин" підготовлений для подальшого здобуття третього (освітньо-наукового) рівня (доктора філософії) за спеціальністю 202 "Захист і карантин рослин"

Оцінювання знань студентів здійснюється за 100-бальною рейтинговою системою у відповідності до Положення УНУС «Про рейтингову систему оцінювання знань».

Критерії оцінювання знань і умови визначення навчального рейтингу з кожної дисципліни затверджуються кафедрою і доводяться до відома студентів на першому занятті.

Державна атестація на здобуття кваліфікації Магістр з "Захисту і карантину рослин" в УНУС провадиться у формі написання і захисту дипломної (кваліфікаційної) роботи.

Державну атестацію випускників здійснює екзаменаційна комісія УНУС. Умовою допуску студента до захисту дипломної (кваліфікаційної) роботи є виконання ним навчального плану в повному обсязі.

Денна, тривалість – 1,5 роки.

Декан факультету плодоовочівництва, екології та захисту рослин Сергій Васильович Щетина, канд. с.-г. н., доцент