203 "Садівництво та виноградарство "(магістри)

Спеціальність 203 "Садівництво та виноградарство"

Галузь знань   20 "Аграрні науки та продовольство"

Магістр зі спеціальності 203 "Садівництво та виноградарство"

Освітній рівень: перший (бакалаврський)

Кваліфікація Магістр зі спеціальності 203 "Садівництво та виноградарство" передбачає ґрунтовну агрономічну підготовку, здатність розв'язувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми професійної діяльності у галузі плодоовочівництва і виноградарства.

Освітня програма підготовки магістрів розрахована на 1,5 роки навчання і передбачає опанування нормативними і вибірковими навчальними дисциплінами  соціально-гуманітарної, фундаментальної, природничо-наукової та загальноекономічної  підготовки і професійної та практичної підготовки  в обсязі 90 кредитів ЄКТС.

Магістр зі спеціальності 203 "Садівництво та виноградарство" підготовлений, як для продовження навчання для здобуття третього (освітньо-наукового) рівня, так і до науково-дослідної практичної діяльності.

Фахова компетентність магістра зі спеціальності 203 "Садівництво та виноградарство" передбачає:

• знання на рівні новітніх досягнень, необхідні для дослідницької та/або інноваційної діяльності у  галузі садівництва та виноградарства;
  • здатність застосовувати нові підходи для аналізу та прогнозування складних явищ, критичного осмислення і самостійного вирішення проблем у професійній діяльності;
  • здатність формувати судження за умов недостатньої або обмеженої інформації, ясно і недвозначно доводити знання та власні висновки до фахівців та нефахівців;
  • уміння використовувати результати наукових досліджень щодо забезпечення інтенсивних технологій, враховуючи їх особливості та користуючись передовим досвідом їх впровадження, розробляти наукові основи інтенсивних технологій вирощування сільськогосподарських культур;
  • здатність обґрунтовувати завдання досліджень, самостійно організовувати і  обирати методи експериментальної роботи, інтерпретувати та представляти результати наукових експериментів, впроваджувати їх у виробництво;
  • уміння складати практичні рекомендації по використанню результатів наукових досліджень. Представляти їх у формі звітів, рефератів, публікацій та публічних обговорень;
  • проектно-технологічну діяльність: - готовність застосовувати різноманітні методологічні підходи до моделювання та проектування сортів, систем захисту рослин, елементів і прийомів сучасних технологій виробництва  плодоовочевої продукції та винограду;
  •  здатність використовувати інноваційні процеси в агропромисловому комплексі при проектуванні та реалізації екологічно-безпечних, економічно-ефективних технологій виробництва плодоовочевої продукції та винограду.

Освітньо-професійна підготовка Магістр зі спеціальності 203 "Садівництво та виноградарство" формує уміння та здатності для реалізації дослідницьких, виконавських, консультативних, агрономічних і комунікативних виробничих функцій.

Магістр зі спеціальності 203 "Садівництво та виноградарство" підготовлений до здійснення таких видів діяльності, що відповідають Державному класифікатору видів економічної діяльності: вирощування квітів, вирощування зрізаних квітів і квітів у бутонах,  вирощування насіння квітів, вирощування овочів і баштанних культур, коренеплодів і бульбоплодів, вирощування винограду, вирощування тропічних і субтропічних фруктів, вирощування цитрусових, вирощування зерняткових і кісточкових культур, вирощування ягід, горіхів, інших плодових дерев і чагарників, вирощування культур для виробництва напоїв,  вирощування пряних, ароматичних і лікарських рослин, вирощування інших багаторічних культур, відтворення рослин, змішане сільське господарство, допоміжна діяльність у рослинництві, післяурожайна діяльність.

Магістр зі спеціальності 203 "Садівництво та виноградарство" може виконувати таку роботу та обіймати такі посади, що відповідають Національному класифікатору України: Класифікатор професій ДК 003:2010: Дослідник з плодоовочівництва і виноградарства.

Магістр зі спеціальності 203 "Садівництво та виноградарство" підготовлений для подальшого здобуття накового ступеня доктора філософії за спеціальністю 203 "Садівництво та виноградарство".

Оцінювання знань студентів здійснюється за 100-бальною рейтинговою системою у відповідності до Положення УНУС «Про рейтингову систему оцінювання знань».

Критерії оцінювання знань і умови визначення навчального рейтингу з кожної дисципліни затверджуються кафедрою і доводяться до відома студентів на першому занятті.

Державна атестація на здобуття кваліфікації магістра зі спеціальності 203 "Садівництво та виноградарство" в УНУС проводиться у формі написання і захисту дипломної роботи

Державну атестацію випускників здійснює екзаменаційна комісія УНУС. Умовою допуску студента до захисту дипломної роботи є виконання ним навчального плану в повному обсязі.

Денна, тривалість – 1,5 роки.

Декан факультету плодоовочівництва, екології та захисту рослин Сергій Васильович Щетина, канд. с.-г. н., доцент