Освітня програма "Агрономія" (доктор філософії)
ОСВІТНЬО-ПРОФЕСІЙНА ПРОГРАМА
третього (доктор філософії) рівня вищої освіти
зі спеціальності 201 Агрономія
галузь знань 20 Аграрні науки та продовольство
Кваліфікація: доктор філософії
Спеціальні вимоги до зарахування
Немає, зарахування проводиться на загальних умовах вступу.
Спеціальні положення (умови) про визнання попереднього навчання (формального, неформального, неофіційного)
Немає, зарахування проводиться на загальних умовах вступу.
Робоча (проектна) група.
1. Полторецький Сергій Петрович – керівник (гарант) проектної групи, професор кафедри рослинництва, доктор сільськогосподарських наук, професор.
2. Рябовол Людмила Олегівна –завідувач кафедри генетики, селекції рослин і біотехнології, доктор сільськогосподарських наук, професор.
3. Господаренко Григорій Миколайович – професор кафедри агрохімії і ґрунтознавства, доктор сільськогосподарських наук, професор.
4. Копитко Петро Григорович – професор кафедри загального землеробства, доктор сільськогосподарських наук, професор.
Залучені стейкголдери.
1. Сигидюк Вікторія Іванівна – аспірант 21 дф-а групи факультету агрономії (здобувач вищої освіти).
2. Климович Павло Володимирович – комерційний директор ТОВ “Хазера Україна” (Стратегічне шосе 16, м. Київ, 03028), кандидат сільськогосподарських наук (випускник факультету).
3. Каленич Павло Євгенович – Директор агрофірми “СТОВ Ольгопіль” (Вінницька обл., Чечельницький район, с. Ольгопіль), кандидат сільськогосподарських наук (роботодавець).
Обсяг освітньої програми – 60 кредитів ЄКТС.
Термін навчання – 4 роки.
Придатність до працевлаштування
Згідно з чинною редакцією Національного класифікатора України випускник з професійною кваліфікацією доктор філософії може працевлаштуватися на посади з наступними професійними назвами робіт: науковий співробітник (агрономія), (2213.1), викладач вищого навчального закладу асистент (2310.2), доцент (2310.1), професор (2310.1), директор малого промислового підприємства (фірми) (1312), директор професійно-виховного закладу (1210.1), директор курсів підвищення кваліфікації (1210.1, директор науково- дослідного інституту (1221.2), головний ґрунтознавець (1237.1), біолог, біолог-дослідник (2211.1), інжененр дослідник, інженер з відтворення природних екосистем (2213.2).
Місце працевлаштування
ЗВО І–ІV рівнів акредитації (коледжі, інститути, академії, університети), Міністерство аграрної політики і продовольства України, науково-дослідні установи, обласні та районні управління сільського господарства, мережа державних установ «Держґрунтохорона» державні аграрні підприємства, промислові, інженерно- конструкторські та проектувальні організації, підприємства з одержання енергії та переробки твердих та рідких відходів, закладах екологічного та санітарного нагляду, центри із сертифікації продукції. Науково-дослідні установи з овочівництва і культивування грибів, с.-г. господарства різних форм власності з вирощування овочевих і баштанних культур, тепличні комбінати з вирощування овочів, квітів, грибні комплекси, насіннєві компанії-оригінатори насіння та його продажу.
Інтегральна компетентність
Здатність продукувати нові ідеї, розв’язувати комплексні проблеми професійної та/або дослідницько-інноваційної діяльності у сфері агрономії, застосовувати методологію наукової та педагогічної діяльності, а також проводити власне наукове дослідження, результати якого мають наукову новизну, теоретичне та практичне значення.
Загальні компетентності
1. Здатність до абстрактного мислення, аналізу та синтезу.
2. Здатність працювати в міжнародному контексті.
3. Здатність розробляти проєкти та управляти ними.
4. Здатність розв’язувати комплексні проблеми агрономії на основі системного наукового та загального культурного світогляду із дотриманням принципів професійної етики та академічної доброчесності.
Фахові компетентності
1. Здатність продукувати і обґрунтовувати нові перспективні ідеї, гіпотези, стратегії виконувати оригінальні дослідження, досягати наукових результатів, які створюють нові знання в агрономії та дотичних до неї міждисциплінарних напрямах і можуть бути опубліковані у провідних наукових виданнях з сільськогосподарських наук і суміжних галузей.
2. Здатність застосовувати сучасні методи та інструменти експериментальних і теоретичних досліджень у сфері агрономії, інформаційні технології, методи комп’ютерного моделювання, бази даних та інші електронні ресурси, спеціалізоване програмне забезпечення у науковій та освітній діяльності.
3. Здатність здійснювати науково-педагогічну діяльність у вищій освіті з використанням сучасних технологій навчання.
4. Здатність аналізувати, оцінювати і прогнозувати сучасний стан і тенденції розвитку агротехнологій вирощування сільськогосподарських культур.
5. Здатність ініціювати та реалізовувати інноваційні комплексні проєкти в агрономії та дотичні до неї міждисциплінарні проєкти, лідерство під час їх реалізації.
6. Здатність виявляти, ставити та вирішувати проблеми дослідницького та/або інноваційного характеру у сфері агрономії, оцінювати та забезпечувати якість виконуваних досліджень.
Програмні результати навчання
1. Застосовувати передові концептуальні та методологічні знання з філософії науки, агрономії та суміжних галузей, а також дослідницькі вміння для планування й проведення актуальних прикладних наукових досліджень.
2. Висувати і перевіряти гіпотези; обґрунтовувати та інтерпретувати результати теоретичного аналізу, експериментальних досліджень і математичного або комп’ютерного моделювання.
3. Планувати і виконувати теоретичні й експериментальні дослідження з агрономії та дотичних наукових напрямів з використанням сучасних методів, технологій та інструментів, критично аналізувати результати власних досліджень і результати інших дослідників у контексті усього комплексу сучасних знань щодо досліджуваної проблеми.
4. Створювати інформаційні бази та володіти сучасним інструментарієм для пошуку, оброблення та аналізу наукової інформації, зокрема, статистичними методами аналізу даних великого обсягу та/або складної структури.
5. Вільно презентувати та обговорювати з фахівцями і нефахівцями результати досліджень, наукові та прикладні проблеми агрономії державною та іноземною мовами, кваліфіковано відображати результати досліджень у наукових публікаціях у провідних міжнародних наукових виданнях.
6. Розробляти та реалізовувати наукові й інноваційні проєкти, які дають можливість вирішити наукові, технологічні, економічні й організаційні проблеми агрономії з дотриманням норм академічної етики і врахуванням технічних, соціальних, економічних, екологічних та правових аспектів.
7. Глибоко розуміти загальні принципи та методи аграрних наук, а також методологію наукових досліджень, застосувати їх у власних дослідженнях у сфері агрономії та викладацькій практиці.
8. Оволодіти навичками педагогічної майстерності для викладання фахових дисциплін агрономічного спрямування з використанням сучасних технологій навчання.
Національна кредитна мобільність – на основі двосторонніх договорів між Уманським національним університетом садівництва та закладами вищої освіти України, науково-дослідними установами України, НАН України та НААН України.
Міжнародна кредитна мобільність – у рамках програми ЄС Еразмус+ на основі двосторонніх договорів між Уманським національним університетом садівництва та навчальними закладами країн-партнерів.
Навчання іноземних здобувачів вищої освіти – на загальних умовах з додатковою мовною підготовкою.