Меню

Освітня програма "Садово-паркове господарство" (бакалавр)

Освітня програма «Садово-паркове господарство» (бакалавр)

Спеціальність  206 «Садово-паркове господарство»

Кваліфікація, що присвоюється

Бакалавр з садово-паркового господарства

Рівень кваліфікації 

Перший (бакалаврський) рівень

Спеціальні вимоги до зарахування

Немає, зарахування проводиться на загальних умовах вступу. 

Профіль програми

Освітньо-професійну програму (ОПП) Садово-паркове господарство для підготовки здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня спеціальності 206 Садово-паркове господарство розроблено на основі відповідного стандарту вищої освіти затвердженого та введеного в дію наказом міністерства освіти і науки України від 24.04.2019 № 559. Освітньо-професійна програма містить обсяг кредитів ЄКТС необхідний для здобуття відповідного ступеня вищої освіти; перелік компетентностей випускника; нормативний зміст підготовки здобувачів вищої освіти сформульований у термінах результатів навчання; форми атестації здобувачів вищої освіти; вимоги до наявності системи внутрішнього забезпечення якості вищої освіти.

Програма орієнована на підготовку висококваліфікованих фахівців, здатних розв'язувати спеціалізовані завдання та прикладні задачі, пов’язані зі створенням та експлуатацією садово-паркових об’єктів, а також вирощуванням декоративного садивного матеріалу на основі наукових досліджень, новітніх проєктів і технологій.

Ключові результати навчання: 

  1. Загальні компетентності

ЗК.1. Здатність реалізувати свої права і обов’язки як члена суспільства, усвідомлювати цінності громадянського (вільного демократичного) суспільства, та необхідність його сталого розвитку, верховенства права, прав і свобод людини і громадянина України.

ЗК.2. Здатність зберігати та примножувати моральні, культурні, наукові цінності і досягнення суспільства на основі розуміння історії та закономірностей розвитку предметної області, її місця у загальній системі знань про природу і суспільство та у розвитку суспільства, техніки і технологій, використовувати різні види та форми рухової активності для активного відпочинку та ведення здорового способу життя.

ЗК.3. Здатність цінувати та поважати різноманітність і мультикультурність.

ЗК.4. Здатність спілкуватися державною мовою як усно, так і письмово.

ЗК.5. Здатність спілкуватися іноземною мовою.

ЗК.6. Здатність до абстрактного мислення, аналізу та синтезу.

ЗК.7. Знання та розуміння предметної області та розуміння професійної діяльності.

ЗК.8. Здатність застосовувати знання у практичних ситуаціях.

ЗК.9. Здатність вчитися і оволодівати сучасними знаннями.

ЗК.10. Прагнення до збереження навколишнього середовища.

ЗК.11. Навички здійснення безпечної діяльності.

ЗК.12. Здатність до пошуку, оброблення та аналізу інформації з різних джерел.

ЗК.13. Здатність ухвалювати рішення та діяти дотримуючись принципу неприпустимості корупції та будь-яких інших проявів недоброчесності.

  1. Спеціальні (фахові, предметні) компетентності

СК.1. Здатність застосовувати знання зі спеціалізованих підрозділів науки (екології, ботаніки, дендрології, фізіології рослин, генетики та селекції декоративних рослин, ґрунтознавства міських екосистем, агротехніки вирощування декоративних рослин, проектування, формування та експлуатації компонентів садово-паркових об’єктів, захисту декоративних рослин від шкідників та хвороб, механізації садово-паркових робіт тощо).

СК.2. Здатність розмножувати та вирощувати посадковий матеріал декоративних рослин у відкритому і закритому ґрунті.

СК.3. Здатність проектувати, створювати й експлуатувати об’єкти садово-паркового господарства.

СК.4. Здатність формувати й підтримувати в належному стані газонний покрив об’єктів садово-паркового господарства.

СК.5. Здатність застосовувати інженерно-технічне обладнання на об’єктах садово-паркового господарства.

СК.6. Здатність оцінювати, інтерпретувати та синтезувати теоретичну інформацію і практичні, виробничі й дослідні дані у галузі садово-паркового господарства.

СК.7. Здатність проектувати, створювати та експлуатувати компоненти рослинних угруповань на об’єктах садово-паркового господарства.

СК.8. Здатність безпечно використовувати агрохімікати й пестициди, беручи до уваги їх хімічні і фізичні властивості та вплив на навколишнє середовище. СК.9. Здатність формувати композиційні ансамблі об’єктів садово-паркового господарства.

СК.10. Здатність проводити інвентаризацію зелених насаджень.

СК.11. Здатність зберігати та охороняти біологічне різноманіття на об’єктах садово-паркового господарства, підвищувати їх екологічний потенціал.

СК.12. Здатність розробляти концептуальні та інноваційні проектні рішення з планування комплексних зелених зон міста, об’єктів ландшафтної архітектури та дизайну зовнішнього середовища.

  1. Програмні результати навчання

РН 1. Аналізувати основні етапи та закономірності історичного розвитку для формування громадянської позиції, національної гідності та патріотизму.

РН 2. Прагнути до самоорганізації та самоосвіти.

РН 3. Проводити літературний пошук українською та іноземними мовами і аналізувати отриману інформацію.

РН 4. Володіти професійними знаннями для вирішення завдань з організації та ведення садово-паркового господарства.

РН 5. Володіти на операційному рівні методами спостереження, опису, ідентифікації, класифікації, культивування декоративних рослин та рослинних садово-паркових угруповань, підтримання їх декоративності, стійкості і стабільності в умовах комплексної зеленої зони міста.

РН 6. Розуміти та застосовувати законодавчі акти, нормативно-довідкові матеріали, організаційно-управлінську документацію з організації та ведення садово-паркового господарства, знання з економіки та права для забезпечення ефективної виробничої діяльності.

РН 7. Володіти навичками працювати самостійно та як лідер, отримувати результат за обмеженого часу з наголосом на професійну сумлінність під час вирощування декоративних рослин у відкритому і закритому ґрунті, проектування, створення та експлуатації об’єктів садово-паркового господарства.

РН 8. Уміти кваліфіковано застосовувати технології вирощування посадкового матеріалу декоративних рослин у відкритому і закритому ґрунті.

РН 9. Проектувати та організовувати заходи із вирощування садивного матеріалу декоративних деревних рослин відкритого і закритого ґрунту та формувати об’єкти садово-паркового господарства відповідно до сучасних наукових методик і вимог замовника.

РН 10. Проектувати та організовувати заходи з вирощування садивного матеріалу декоративних трав’яних та квіткових рослин відкритого і закритого ґрунту та формувати об’єкти садово-паркового господарства відповідно до сучасних наукових методик і вимог замовника.

РН 11. Координувати, інтегрувати та удосконалювати організацію виробничих процесів у садово-парковому господарстві.

РН 12. Планувати ефективно час для отримання необхідних результатів у виробництві.

РН 13. Результативно працювати у колективі.

РН 14. Виконувати чітко та якісно професійні завдання, удосконалювати технологію їх виконання та навчати інших.

РН 15. Організувати результативні та безпечні умови праці.

Професійні профілі випускників

Згідно з чинною редакцією Національного класифікатора України: Класифікатор професій (ДК 003:2010) та International Standard Classification of Occupations 2008 (ISCO-08) випускник може працевлаштуватися на посади з наступними професійними назвами робіт:

3212 – фахівець садово-паркового господарства,

2149.2 – інженер садово-паркового господарства,

2213.2 – фахівець з квітникарства,

2213.2 – інженер з рекреаційного благоустрою,

15422 – озеленювач

Доступ до подальшого навчання

Можливість навчання за програмою другого (магістерського) рівня вищої освіти в галузях, що узгоджуються з отриманим дипломом бакалавра, або суміжними. Набуття додаткових кваліфікацій в системі післядипломної освіти.

Положення про екзамени, оцінювання та оцінки

Модульно-трансферна система за якою оцінювання студентів проводиться з врахуванням усіх видів аудиторної та позааудиторної діяльності: поточне опитування, модульний тестовий контроль, презентація проектно-дослідних робіт, реферати, звіти з практики, курсові роботи, контрольні роботи, розв’язування задач, виконання творчих завдань. Рейтинг студента із засвоєння навчальної дисципліни (оцінювання та засвоєння змістових модулів, на які поділяється навчальний матеріал) складається з рейтингу навчальної роботи 100 балів для ОК, що закінчуються заліком та 70 балів і рейтингу з атестації (30 балів) які закінчуються екзаменом. Підсумкова атестація – захист кваліфікаційної роботи.

Вимоги до випуску

Завершена навчальна програма обсягом 240 кредитів, успішно захищена кваліфікаційна робота.

Форма навчання

Денна/заочна

Гарант освітньої програми

Кандидат с.-г. наук, доцент Пушка Ірина Михайлівна 

Завідувач кафедри

Кандидат с.-г. наук, доцент Величко Юлія Анатоліївна


Відгуки та пропозиції щодо змісту освітньої програми надсилати на електронну адресу spguman@gmail.com