Меню

Освітня програма "Захист і карантин рослин" (доктор філософії)

202 «Захист і карантин рослин» (доктор філософії)
 
Спеціальність   202 «Захист і карантин рослин»
Кваліфікація, що присвоюється 
Доктор філософії з захисту і карантину рослин
Освітній рівень
Третій (доктор філософії)
Спеціальні вимоги до зарахування
Немає, зарахування проводиться на загальних умовах вступу
Спеціальні положення (умови) про визнання попереднього навчання (формального, неформального, неофіційного)
Немає, зарахування проводиться на загальних умовах вступу
Профіль програми
Освітньо-професійна. Програма базується на генеруванні й отриманні комплексу знань, умінь і навичок із захисту і карантину рослин, актуальних напрямів сучасних наукових досліджень у даному напрямку; формуванні вмінь, інструментів ефективної роботи і практичних навичок захисту сільськогосподарських культур від шкідливих організмів, здатності до інноваційної діяльності.
Загальний обсяг освітньої програми – 60 кредитів ЄКТС, в т.ч.: дисципліни вільного вибору – 15 кредитів. Програма відповідає сучасним вимогам як Міністерства освіти і науки України, так і міжнародним зразкам щодо вищої  освіти з підготовки фахівців із захисту і карантину рослин.
Ключові результати навчання
Загальні компетентності
ЗК1. Здатність розв’язувати комплексні проблеми у галузі захисту і карантину рослин на основі системного наукового та загального культурного світогляду із дотриманням принципів професійної етики та академічної доброчесності.
ЗК2. Здатність до пошуку, оброблення та аналізу інформації з різних джерел.
ЗК3. Здатність до абстрактного мислення, аналізу та синтезу.
ЗК4. Здатність працювати у міжнародному контексті.
Спеціальні (фахові, предметні) компетентності
ФК1. Здатність виявляти, ставити та вирішувати проблеми дослідницького характеру у сфері захисту і карантину рослин, оцінювати та забезпечувати якість виконуваних досліджень з дотриманням вимог професійної етики.
ФК2. Здатність виконувати оригінальні дослідження, досягати наукових результатів, які створюють нові знання з захисту і карантину рослин та дотичних до неї напрямів, формувати структуру наукової роботи, здійснювати її рубрикацію та змістовне наповнення, висвітлювати результати наукових досліджень у фахових вітчизняних і зарубіжних наукових виданнях з дотриманням правил академічної доброчесності.
ФК3. Здатність ініціювати, розробляти та впроваджувати у виробництво результати досліджень та інноваційних проектів.
ФК4. Здатність вести наукові дискусії на вітчизняному та міжнародному рівнях, відстоювати свою наукову позицію з дотриманням норм наукової етики і академічної чесності.
ФК5. Здатність визначати комплекс необхідних польових та лабораторних методів і методик, а також розуміти призначення та застосування обладнання й інструментарію щодо досліджуваних шкідливих організмів агроценозів, садово-паркових насаджень, лісів, квітникарстві.
Програмні результати навчання
ПР1. Мати передові концептуальні та методологічні знання з захисту і карантину рослин і суміжних галузей, а також дослідницькі навички, достатні для проведення наукових і прикладних досліджень на рівні останніх світових досягнень з відповідного напряму та отримання нових знань і здійснення інновацій.
ПР2. Вільно презентувати та обговорювати з фахівцями і нефахівцями результати досліджень, наукові та прикладні проблеми сфери захисту і карантину рослин державною та іноземною мовами, кваліфіковано оприлюднювати результати досліджень у наукових публікаціях у провідних фахових вітчизняних та міжнародних наукових виданнях.
ПР3. Формулювати і перевіряти наукові гіпотези; використовувати для обґрунтування висновків наявні літературні дані та докази, а також результати експериментальних досліджень, спостережень, теоретичного аналізу та комп’ютерного моделювання систем і процесів у сфері захисту і карантину рослин.
ПР4. Розробляти та досліджувати концептуальні, математичні і комп’ютерні моделі процесів і систем, ефективно використовувати їх для отримання нових знань та/або створення інноваційних продуктів у захисті і карантині рослин та дотичних до ней суміжних напрямах.
ПР5. Планувати і виконувати експериментальні та теоретичні дослідження з захисту і карантину рослин і дотичних до неї суміжних напрямів з використанням сучасних інструментів та дотриманням норм професійної і академічної етики, критично оцінювати та аналізувати результати власних досліджень і результати інших дослідників у контексті усього комплексу сучасних знань щодо досліджуваної проблеми.
ПР6. Застосовувати сучасні методології, методи та інструменти емпіричних і теоретичних досліджень у сфері захисту і карантину рослин, сучасні цифрові технології пошуку, оброблення та аналізу інформації, бази даних та інші електронні ресурси, спеціалізоване програмне забезпечення у науковій та освітній діяльності.
ПР7. Розробляти та реалізовувати наукові й інноваційні проєкти, які дають можливість переосмислити наявне та створити нове цілісне знання або професійну практику і розв’язувати значущі наукові та практичні проблеми захисту і карантину рослин з дотриманням норм академічної доброчесності, біоетики, біологічної безпеки та професійної етики, врахуванням соціальних, економічних та правових аспектів.
ПР8. Глибоко розуміти загальні принципи, методи та методологію наукових досліджень у захисті і карантині рослин, застосувати їх у власних дослідженнях у сфері захисту і карантину рослин та у викладацькій практиці.
Професійні профілі випускників
Фахівець може працювати в аграрних установах різних форм власності на посадах, якими передбачено організацію процесу вирощування та переробки сільськогосподарської продукції і може виконувати роботу та обіймати посади згідно з Національним класифікатором України (ДК 003:2010):
2113.1 – Науковий співробітник, науковий співробітник-консультант (агрономія, зоотехнія, лісівництво, природно-заповідна справа);
2310.2.– Асистент,  викладач вищого навчального закладу
2310.1 – Доцент, докторант.
1237 – Керівники науково-дослідних підрозділів та підрозділів з науково-технічної підготовки виробництва та інші керівники
Доступ до подальшого навчання
Продовження освіти з отримання другого наукового ступеня – доктора наук із захисту і карантину рослин.
Положення про екзамени, оцінювання та оцінки
Поточний і підсумковий контроль. Підсумкова атестація – захист дисертаційної роботи.
Положення про порядок проведення моніторингу і контролю якості освіти  в Уманському НУС
Положення про забезпечення якості освітньої діяльності та якості вищої освіти в Уманському НУС
Положення про порядок створення та організацію роботи  екзаменаційної комісії в Уманському НУС
Вимоги до випуску
Завершена навчальна програма обсягом 60 кредитів.
Належним чином оформлений, за результатами наукових досліджень, рукопис дисертації, її публічний захист та присудження її автору наукового ступеня доктора філософії зі спеціальності 202 «Захист і карантин рослин».
Форма навчання
Денна, заочна
Гарант освітньої програми

Доктор сільськогосподарських наук, професор кафедри захисту і карантину рослин Яновський Юрій Петрович