Меню

Освітня програма "Харчові технології" (доктор філософії)

Галузь знань 18 Виробництво та технології

 Спеціальність 181 «Харчові технології»

 Кваліфікація, що присвоюється

Доктор філософії з харчових технологій

 Рівень кваліфікації

Доктор філософії (третій рівень вищої освіти)

Профіль програми

Освітня програма підготовки магістрів розрахована на 4 роки навчання і передбачає вивчення нормативних та вибіркових навчальних дисциплін в обсязі 60 кредитів ЄКТС. Кредити студенту зараховуються у випадку успішного  складання письмових (усних) заліків або екзаменів з навчальної дисципліни, захисту звіту з практики.

Теоретичне навчання включає лекційні, лабораторні та практичні заняття з дисциплін, а також виконання дисертаційної роботи.

Подальше навчання

Здобуття наукового ступеня доктора наук i додаткових кваліфікацій у системі освіти дорослих.

Орієнтація освітньої програми

Освітньо-наукова, прикладна програма, що ґрунтується на фундаментальних та сучасних наукових знаннях в сфері харчових технологій, спрямована нарозвиток теоретико-методологічної та методико-прикладної бази харчових технологій з актуалізацією новітніх тенденцій розвитку харчових технологій, що поглиблює фаховий науковий світогляд і забезпечує підґрунтя для проведення наукових досліджень та подальшої професійно-наукової діяльності.

Особливості програми

Програма орієнтована на підготовку висококваліфікованих фахівців, з навичками дослідника і поглибленими науковими знаннями у сфері зберігання і переробки продукції рослинництва; розроблення нових харчових продуктів підвищеної харчової і біологічної цінності на основі рослинної сировини з урахуванням принципів ресурсозбереження, енергоефективності та екологобезпечності; оптимізації технологічних процесів виробництва із забезпеченням високої якості та безпечності харчових продуктів.

Спеціальні

(фахові, предметні) компетентності

СК1. Здатність виконувати оригінальні дослідження, досягати наукових результатів, що формують нові знання у сфері харчових технологій та/або дотичних до них міждисциплінарних напрямах.

СК2. Здатність ініціювати, розробляти i реалізовувати комплексні інноваційні проєкти у сфері виробництва харчових продуктів та дотичні до неї міждисциплінарні проєкти, виявляти лідерство під час ïx реалізації.

CK3. Здатність застосовувати сучасні методології, методи та інструменти експериментальних i теоретичних досліджень, цифрові технології, методи комп’ютерного моделювання, бази даних та інші електронні ресурси, спеціалізоване програмне забезпечення у науковій та освітній діяльності у сфері харчових технологій.

СК4. Здатність критично аналізувати та оцінювати сучасний стан i тенденції розвитку харчових технологій.

СК5. Здатність виявляти, ставити та розв’язувати задачі дослідницького характеру, оцінювати та забезпечувати якість виконуваних робіт у харчовій промисловості.

CK6. Здатність здійснювати науково-педагогічну діяльність у закладах вищої освіти.

CK7. Здатність презентувати та обговорювати результати досліджень, наукові та прикладні проблеми у сфері харчових технологій державною та іноземною мовами, відображати результати власних досліджень у наукових публікаціях та дисертаційній роботі.

CK8. Здатність аналізувати актуальні проблеми, сучасні вітчизняні і світові досягнення в сфері харчових технологій, пропонувати нові варіанти вирішення проблем галузі для задоволення потреб суспільства у харчових продуктах.

CK9. Здатність розробляти та впроваджувати інноваційні технології зберігання і переробки продукції рослинництва; нові харчові продукти підвищеної харчової і біологічної цінності на основі рослинної сировини з урахуванням принципів ресурсозбереження, енергоефективності та екологобезпечності з оформленням нормативно-технічної документації; оптимізувати технологічні процеси процесів виробництва із забезпеченням високої якості та безпечності харчових продуктів.

Програмні результати навчання

РН1. Вільно презентувати та обговорювати з фахівцями i нефахівцями результати досліджень, наукові та прикладні проблеми у сфері харчових технологій державною та іноземною мовами, кваліфіковано відображати результати досліджень у наукових публікаціях із дотриманням принципів професійної етики та академічної доброчесності.

РН2. Формулювати i перевіряти гіпотези; використовувати для обґрунтування висновків належні докази, зокрема, результати теоретичного аналізу, експериментальних досліджень i математичного та/або комп’ютерного моделювання, наявні літературні дані.

PH3. Використовувати сучасні інструменти та технології пошуку, оброблення та аналізу інформації з проблем харчових технологій, зокрема, статистичні методи аналізу даних великого обсягу та/або складної структури, спеціалізовані бази даних та інформаційні системи.

РН4. Планувати, організовувати i виконувати експериментальні та/або теоретичні дослідження у сфері харчових технологій з використанням сучасних інструментів та обладнання, інформаційних технологій i програмного забезпечення.

РН5. Мати передові концептуальні та методологічні знання, демонструвати дослідницькі навички у сфері харчових технологій та на межі предметних галузей, достатні для проведення наукових i прикладних досліджень з метою отримання нових знань та/або здійснення інновацій на рівні сучасних світових досягнень науки i техніки.

PH6. Розробляти та реалізовувати наукові та/або інноваційні інженерні проєкти, які дають можливість розв’язувати значущі наукові та прикладні проблеми у сфері виробництва харчових продуктів з врахуванням соціальних, економічних, екологічних i правових аспектів.

РН7. Критично аналізувати результати власних досліджень у сфері харчових технологій i результати інших дослідників у контексті усього комплексу сучасних знань щодо досліджуваної проблеми, забезпечувати захист інтелектуальної власності.

РН8. Розробляти i викладати спеціальні дисципліни з харчових технологій у закладах вищої освіти, здійснювати навчально-методичне забезпечення освітнього процесу.

РН9. Знати і розуміти актуальні проблеми, сучасні вітчизняні і світові досягнення в сфері харчових технологій, пропонувати нові варіанти вирішення проблем галузі для задоволення потреб суспільства у харчових продуктах.

РН10. Розробляти та впроваджувати інноваційні технології зберігання і переробки продукції рослинництва; нові харчові продукти підвищеної харчової і біологічної цінності на основі рослинної сировини з урахуванням принципів ресурсозбереження, енергоефективності та екологобезпечності з оформленням нормативно-технічної документації; оптимізувати технологічні процеси процесів виробництва із забезпеченням високої якості та безпечності харчових продуктів.